żwirki dla kotów silikonowe

Zakup silikonowy żwirek dla swojego kota. Czemuż warto go kupować?

Zakup silikonowy żwirek dla swojego kota. Czemuż warto go kupować?

Żwirek dla kota to wówczas obligatoryjne zaopatrzenie kuwety. Istnieją różnorodne rodzaje żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i krytej. Żwirek dla kotów posiada taki defekt, że niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozsypywaniu wzdłuż kuwety oraz rozpraszaniu po mieszkaniu przez kotka.
kliknij tutaj aby zamówić dobry żwirek silikonowy

Jaki żwirek dla pupila?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piasek. Tymczasem na rynku są widoczne różne żwirki dla kotów, znacznie przydatniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają normalny piach. Są właściwe dla kotów, które często wyruszają na pole i dodatkowo przepadają ryć w ziemi. Takie koty pragną mieć w kuwecie coś znajomego.

Wprawdzie taki żwirek dla pupila ogromnie błyskawicznie zaczyna brzydko pachnieć, bo niestety nie ma szansy odseparowania żwirku skażonego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma budowę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Jednakże ów większy i także cięższy jest niewiele użyteczny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryłka, którą można bezboleśnie wyeliminować z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Asortyment zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, porządne żwirki dla kotów bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odchody na bieżąco, a wszystek żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotka jest szalenie dobry.

Jeżeli go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym miejscu, ażeby woda z moczu nietrudno odparowała. Wysoce popularne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek porządnie neutralizuje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą jest to wówczas, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozprasza się po pomieszczeniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, które można łączyć w niewielkiej porcji do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż posiadają zarazem zalety oczyszczające.