Struktura kuwet

Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety wymieniają się tym, albowiem dla ilustracji kuwety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, aczkolwiek widnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o nadającym się wymiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w ramkę, by bez problemu utrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata brudy do kontenera, czy też do kanału. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje na dół. Ten typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bez przerwy sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą problem przy wejściu. Gdy tylko kotek już ukończy 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, w tym celu, aby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot uwielbia kopać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało na górze napisane – trzeba uważać, ponieważ poszczególne kocięta nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można wstawić w środek kuwetę, jeśli nastąpi pewny przypadek, że ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Wskazane jest również pozyskać dodatki, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html kuweta dla kota