Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest świetną okolicznością, by poświęcić czas naszemu pupilowi. Podróż z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju opcja, żeby zrelaksować się, równocześnie poświęcając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłonależy pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością oraz niską ceną. Są dostępne dla psów wielu gabarytów, dzięki czemu łatwo dostaniemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne lub lekami na kleszcze. Syntetyczne odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy zwierzaka, należy zatem przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciwkleszczowe i na pchły, przez co umożliwiają kompleksową obronę pupila. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, co więcej działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów chętnie buszujące w trawie, takie jak labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest większa profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby chronić naszego psa podczas wakacyjnej wyprawy warto sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html legowiska dla psów