Jak wybrać legowisko dla psa?

Jak wybrać legowisko dla psa?

Wśród miłośników czworonogów z całą pewnością znajdzie się masa osób, które preferują wspólne spanie z pupilem. Znacznie lepszym pomysłem jest jednak zakup legowiska dla psa, które pozwoli wyznaczyć pewne strefy. Nie wystarczy jednak kupić pierwsze lepsze leże, ten element wyprawki powinien spełniać ściśle określone wymagania. Piesek już od pierwszych tygodni życia powinien być uczony gdzie jest jego miejsce. Nie można jednak zapominać, że jeżeli legowisko będzie źle dobrane, Twój pupil nie będzie chciał w nim wypoczywać.

Legowisko dla psa DIY, czyli zrób to sam

Miłośnicy majsterkowania mogą sami wykonać miejsce, w którym pupil będzie odpoczywał. Legowisko dla psa z palet lub legowisko dla psa ze skrzynki może stanowić bardzo ciekawy element wystroju wnętrza, a jednocześnie zapewniać odpowiedni komfort czworonogowi. Należy jednak pamiętać, że wygląd to jedno, a bezpieczeństwo to drugie. Używając drewna, koniecznie zatroszcz się o to, żeby żadna ostra drzazga nie zraniła Twojego ulubieńca. Kolejna rzecz, legowisko dla psa z palety lub ze skrzynki musi zostać wyścielone miękkim materiałem. Sam nie chcesz spać na twardej powierzchni, więc nie zmuszaj do tego swojego pupilka.

Legowisko dla psa XXL? Nie dla szczeniaka!

Kluczowym aspektem przy wyborze miejsca wypoczynku czworonoga, jest jego wielkość. Pamiętaj, dla szczeniaczka kupuj małe legowisko dla psa. Duże, z całą pewnością nie zapewni mu poczucia bezpieczeństwa. Legowisko powinno zapewniać 20-30 cm luzu po każdej stronie.

Legowisko powinno być łatwe w czyszczeniu

Minie trochę czasu, zanim szczeniak nauczy się załatwiać swoje potrzeby na dworze. Z kolei duży pies bardzo ochoczo pobrudzi się podczas spaceru, a jego pierwszym odruchem po wejściu do domu może być skok do legowiska. Warto zatem zadbać o to, żeby materiał, z którego zostało wykonane, zapewniał możliwość łatwego czyszczenia. Jakie tworzywo jest zatem odpowiednie na legowisko dla psa? Plastik nada się dla szczeniaczka. Legowisko dla psa wiklinowe sprawdzi się w przypadku bardziej dojrzałych czworonogów.

Legowisko może być modne

Legowisko dla psa z imieniem, legowisko dla psa na nóżkach lub w kształcie budy – ten segment rynku jest wyjątkowo rozbudowany i bez większego problemu znajdziemy atrakcyjny wariant. Ile kosztuje legowisko dla psa? Ceny zaczynają się od kwoty kilkudziesięciu złotych. Jeżeli pies potrzebuje legowiska antyalergicznego, trzeba liczyć się z wydatkiem minimum stu złotych. Górna granica? Trudno to określić, tym bardziej, że niektóre modele przypominają designerskie dzieła sztuki.