dieta wegetariańska dla psa

Dieta dla psa bez mięsa. Pies na diecie wegetariańskiej

Dieta dla psa bez mięsa. Pies na diecie wegetariańskiej

Co rzekniecie na pieska, który będzie zjadał ziarna, cytrusy, warzywa zaś nie ma mięsiwa? Czy to niedopuszczalne? Wszak będzie to wykonalne, czworonogi także mogą być weganami.

Niechybnie psisko wegetarianin brzmi dla wielu person dziwnie. Tymczasem wegetarianizm i weganizm zdobywają coraz więcej fanów. Trudno się temuż dziwić w czasie, gdy okaże się, że właściciel jest nieustępliwym przeciwnikiem jedzenia mięsiwa. Więc chciałby, żeby jego czworonożny przyjaciel także żywił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kotki potrzebują jeść mięcho o tyle psiska są w stanie bez niego się obejść. Chociaż dużo weterynarzy negatywnie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, aby taką zamianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Zwykle tego, że czworonóg nie będzie miał dostarczonych pełnych składników w właściwych proporcjach. Właściwie takie zagrożenie istnieje, jeśli menu będziemy planować samodzielnie i nie będziemy mieć wystarczającego doświadczenia. Lecz jeżeli będziemy w stanie zbudować dietę trafnie zbilansowana wolno oczekiwać, że odpowiednio się sprawdzi i psisku nic się nie stanie.

Żywność wege bez kłopotu będzie można zakupić w necie, wielorakie wyroby tego rodzaju mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska żywność nie jest także szczególnie kosztowna – worek, który liczy blisko 12 kg będzie można pozyskać za blisko 150 złotych więc za tyle ile kosztuje strawa doskonałej klasy w sklepie tradycyjnym.

Niejednokrotnie stosowanie takiej żywności to wynik woli właściciela, co jest narzucone jego przekonaniami. Zdarzają się tymczasem sytuacje, gdy taki prowiant jest dla pieseczka ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to związane z awersjami, czasem ulubieńca alergizuje najpierw wieprzowina, następnie mięsiwo z kuraka, wołowina bądź ryby, aż w efekcie dochodzi do tego, że białko zwierzęce bezustannie wywołuje alergię. W takich okolicznościach strawa jarska nie będzie fanaberią, jednak to jedyny sposób na to, by piesek był zdrowy.
Pies wegetarianin! Przekąski bez mięska

Obojętne czy żywi się żywnością wege czy mięsną to i tak będzie można dawać psu warzywne przekąski.
Jarzynowe zakąski dla zwierzaków

Psisko jarosz z przyjemnością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę dokładnie jej łagodny smak będzie sprawiał, że jest to dla kundla świetny składnik oraz będzie po niego chętnie sięgał. Również dobre będzie także świetnie przyswajalne puree z dyni, które świetnie się sprawdzi i będzie można je dawać psinom. W diecie zwierzaka pojawiać się może także kisiel z siemienia lnianego, jaki daje drogocenne kwasy tłuszczowe omega3. Wartościowym pierwiastkiem będzie również brokuł, z którego przygotować można doskonałą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co niezwykle znaczące to jednocześnie będzie tam niewielka liczba kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety jarskiej będą również buraki, które będzie można oferować w formie buraczanych wiórków.